Kostka brukowa dekoracyjna

Nowoczesne aranżacje ogrodowe i miejskie wymagają równie nowoczesnego wykończenia nawierzchni brukowej. Do tego celu od wielu lat najlepiej sprawdza się kostka brukowa – jest stosunkowo niedroga, bardzo wytrzymała i nie ulega zniszczeniom. Aby dobrze dobrać kostkę brukową należy zwrócić uwagę na jej cechy: nośność, wygląd, format i kolorystykę.

Wybierając kostkę brukową do ogrodu należy skupić się przede wszystkim na tym, aby spełniała funkcje dekoracyjne – przecież zależy nam, aby nasz ogród wyglądał spójnie, pięknie i nowocześnie. Obecnie rynek kostki brukowej jest bardzo duży – producenci prześcigają się jeden przed drugim, aby sprostać wymaganiom klientów. Możemy wybierać spośród kostek gładkich, strukturalnych, porowatych, płukanych czy śrutowanych. Kostka brukowa gładka charakteryzuje się jednolitą powierzchnią, której główną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości oraz możliwość poruszania się po niej na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Taka kostka świetnie sprawdzi się wokół domu, ale także w miejskich alejkach czy deptakach. Zazwyczaj dostępna jest w uniwersalnych kolorach – szarościach, beżach, brązach i ich melanżach kolorystycznych. Strukturalna kostka jest świetnym pomysłem, wtedy kiedy chcemy się wyróżnić, a kostka oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji musi być też bardzo reprezentacyjna. Wszelkie kostki płukane, śrutowane czy piaskowane, które odkrywają w swojej strukturze delikatne, małe kamyczki będą świetnie wyglądały na tle nowoczesnych budynków, wieżowców czy osiedli.

Ostatnimi czasy dosyć popularnym rozwiązaniem stało się układanie kostki wielkoformatowej, która świetnie sprawdza się nie tylko na podjazdach i parkingach, ale także na tarasach lub przydomowym patio. Taka kostka dzięki swojemu formatowi staje się niezwykle dekoracyjna i zwraca na siebie uwagę. Duże kostki są nowoczesne i świetnie wpisują się w styl industrialny czy loftowy. Są idealnym rozwiązaniem do minimalistycznego, prostego ogrodu. Aranżacje z użyciem wielkoformatowej kostki możesz znaleźć na stronie www.brukeo.pl.

Przy wyborze kostki brukowej warto zwrócić uwagę także na jej nośność. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każda kostka nadaje się do ułożenia na parkingu, podjeździe i innych miejscach, gdzie poruszają się samochody osobowe i dostawcze. Do takich miejsc polecana jest kostka brukowa o dużej grubości – minimum 60 mm aż do 100 mm.

Wszystkie wymienione rodzaje kostki brukowej wraz z opisami i pięknymi aranżacjami znajdziesz na www.brukeo.pl. Warto się zainspirować i sprawdzić najnowsze trendy. Kiedy już zdecydujesz się na konkretną kostkę, wystarczy że skontaktujesz się z dystrybutorem w Twojej okolicy, a on udzieli wszystkich potrzebnych informacji i wyznaczy termin dostarczenia materiału.

Dodaj komentarz