Kostka brukowa do Twojego ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Codziennie przeglądasz katalogi z kostką brukową i nadal nie wiesz, którą z nich wybrać do swojego ogrodu? Obecnie kostkę brukową możemy dostać w setkach różnych kolorów i wzorów, więc nic dziwnego, że ciężko zdecydować się na te jedną, jedyną.

Warto przemyśleć dobór kostki brukowej, ponieważ jej cena jest zależna od kilku czynników, takich jak: rodzaj wykończenia, format, grubość a nawet kolor. Raz wybrana kostka brukowa posłuży nam przez kilkadziesiąt lat – jest to materiał bardzo wytrzymały i trwały.

Jeśli szukasz kostki brukowej na prywatną posesję i jej zadaniem będzie także ozdobienie i nadanie eleganckiego wyglądu Twojemu ogrodowi to zdecydowanie polecamy wybrać kostkę dekoracyjną. Wśród kostek dekoracyjnych można wyróżnić takie o powierzchni gładkiej, strukturalnej, płukanej, szlifowanej a nawet postarzanej. Gładka powierzchnia jest zdecydowanie najbardziej ponadczasowa – umożliwia swobodne poruszanie się na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Jej zaletą jest niezbyt wygórowana cena i prosty, minimalistyczny wygląd, który dopełni każdą aranżację ogrodową – nawet tę najbardziej szaloną. Kostka o delikatnej strukturze lub porowatości świetnie sprawdzi się w miejscach, których piękno i urodę chcemy podkreślić – genialnie wygląda na tarasie i ścieżce ogrodowej, otoczona zielenią. Cena kostki strukturalnej jest niewiele wyższa niż gładkiej, a z pewnością ożywi ona niejeden ogród. Aranżacje i inspiracje stworzone z wykorzystaniem kostki brukowej gładkiej i strukturalnej znajdziesz na stronie www.brukeo.pl. Kostki o powierzchni płukanej, szlifowanej i podobnej świetnie sprawdzają się w miejscach publicznych – przed przychodnią, na rynku, bulwarach czy deptaku. Są niezwykle nowoczesne i świetnie wyglądają połączone z wielkoformatowymi płytami. Kolejnym typem kostki jest ta o powierzchni postarzanej – kostka taka charakteryzuje się obijanymi, nieregularnymi krawędziami, które nawiązują do staromiejskich bruków i kamieni. Taka kostka idealnie dopełni aranżacje w stylu boho, vintage czy antycznym.

Wybierając kostkę brukową warto zwrócić uwagę także na jej format – coraz bardziej popularna staje się kostka o bardzo dużych wymiarach. Jest to propozycja niezwykle nowoczesna i uniwersalna, pasująca do każdej stylistyki.

Aby lepiej rozeznać się w temacie doboru kostki brukowej wejdź na stronę internetową www.brukeo.pl – możesz tam swobodnie przeglądać ceny, inspiracje i katalogi. Na stronie znajdziesz również dystrybutora kostki brukowej, który z pewnością zaproponuje świetną cenę za materiał i ustali termin dostawy wybranej kostki.

Dodaj komentarz