Fantastyka, Horror, Literatura młodzieżowa

Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3

Królowa Mroku i Powietrza” to ostatni, trzeci tom trylogii “Mroczne intrygi” autorstwa Cassandry Clare. Cała trylogia to już czwarta seria powieści należących do popularnego cyklu fantasy o tytule “Kroniki Nocnych Łowców”. Powieści osadzone są w świecie, gdzie obok siebie żyją ludzie oraz postacie z mitologii, a główni bohaterzy muszą toczyć walkę z siłami zła.

Ostatnia część przygód Emmy Carstairs

Na cały cykl składa się już 13 powieści i 3 zbiory opowiadań. Nocni Łowcy to wyjątkowa rasa ludzi, którzy mają w sobie krew aniołów. Ich głównym zadaniem jest ochrona świata przed atakami demonów, czarnoksiężników, czarownic, wilkołaków i wampirów. Trylogia “Mroczne Intrygi” skupia się na jednej bohaterce – Emmie Carstairs, która również jest Łowcą. Razem z przyjaciółmi musi stoczyć walkę ze złem, które zapanowało w Los Angeles, a także pogodzić się ze śmiercią swoich rodziców i nauczyć się panować nad własnymi mocami. Pomiędzy Emmą i jej przyjacielem Julianem rodzi się uczucie, ale dwoje Łowców połączonych świętą więzią “parabatai” nie może się w sobie zakochać, gdyż prawo tego zabrania. W trzeciej księdze – “Królowa Mroku i Powietrza” – Emma razem z Julianem muszą odłożyć swoją zakazaną miłość na bok i udać się do krainy Faerie w celu zdobycia Czarnej Księgi Umarłych. Podczas misji odkrywają sekrety, które mogą zniszczyć wszystkich Łowców na Ziemi. Rozpoczyna się walka z czasem o przetrwanie. Czy Emmie i jej przyjaciołom uda się uratować ich świat przed zagładą?

“Mroczne Intrygi” to trylogia o walce z wrogami oraz o tym jak oboje bohaterów musi radzić sobie z zakazaną miłością i wynikającymi z tego konsekwencjami. Cała seria opowiedziana jest z punktu widzenia różnych postaci.

Kilka słów o autorce

Cassandra Clare to amerykańska pisarka książek gatunku fantasy. Urodziła się w 1973 roku w Iranie, a jej prawdziwe imię to Judith A. Rumelt. Pracowała wcześniej jako dziennikarka i redaktorka tekstów w Los Angeles i Nowym Jorku. Seria o Nocnych Łowcach, która przyniosła jej światową sławę, została przez nią wymyślona, kiedy była zaledwie 10-letnią dziewczynką. Książki Cassandry wydrukowano w kilkunastu milionach egzemplarzy i przetłumaczono na ponad trzydzieści języków. Na podstawie książek o Nocnych Łowcach powstał film w 2013 roku pt. “Dary Anioła. Miasto Kości”, a także serial “Shadowhunters”. W latach 2016-2019 wyemitowano już 3 serie odcinków o przygodach Clary Fray i jej przyjaciołach. Pisarka zapowiedziała, że to jeszcze nie koniec książek ze świata Nocnych Łowców. Wkrótce rozpocznie prace nad ostatnią trylogią, która będzie nosić tytuł “The Wicked Powers”.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *